آموزش جنسی                        
irmedman akhabarcinema aksmazhabi aksvarzeshi abu-ghraib simatehran aksrecord khabarkhas aroosiaks akshayam picturekar iranmedicine mediranian pubmed medlearning medanswer jala sms fal topnews news akhbarتعیین جنسیت جنین بعد از بارداری: انواع سونوگرافی برای تعیین جنسیت جنین

تاریخچه سونوگرافی : در سونوگرافی با تصویر سه بعدی انواع مالفورماسیونها دقیق مشخص می‎شود به خصوص در مالفورماسیونهای صورت. برای ساخته شدن تصویر در زمان طولانی هنوز دستگاهها کامل نشده‎اند در واقع دستگاههای سه بعدی تجارتی نشده‎اند و هنوز اکثر دستگاههای سونوگرافی دو بعدی هستند و به عبارتی Digimucioner هستند که منتها تمایز دستگاهها با توجه توانایی تفکیک است یعنی دستگاه سونوگرافی که قدرت تفکیک بالاتر باشد از لحاظ کارایی بالاتر است و برعکس

سونوگرافی یا سونو دوبعدی سه بعدی چهار بعدی خطرات احتمالی برای جنین

اساس کار سونوگرافی

دستگاه سونو شامل 
1ـ پروپ یا Sound
2ـ زاویه ( کامپیوتر و …اعداد و ارقام را داریم که می‎توان محاسباتی انجام داد و نماگیر را در نقاط مختلف Fix کرد و اندازه گیری کرد ) .
3ـ مانیتور : تصاویر منعکس شده از امواج صوتی را می‎توان در آن دید .

انواع پروپ :
1ـ پروپ خطی Liner
2ـ پروپ آندوکاویند یا واژینال
3ـ پروپ Pectorial

 بقیه در ادامه مطلب ...


 

امروزه بیشتر پروپ Pectorial_ Liner استفاده می‎شود که در تمام طول دوران بارداری استفاده می‎شود . پروپ واژینال به خصوص برای تشخیص زودتر در اوایل دوران بارداری استفاده می‎شود مثلاً :
A ـ در خونریزیهای اوایل دوران بارداری (مثلاً کسانی که سابقه ab وEP یا ab ناقص دارند) ولی ساک حاملگی به نحوی است که نمی‎توان از پروپ ابدومینال نگاه کرد از پروپ واژینال استفاده می‎شود که یک هفته جلوتر اگر ساک حاملگی وجود داشته باشد آن را ببینیم .
B ـ در ضمن پروپهای واژینال در اواخر دوران بارداری نیز استفاده می‎شود :
مثلاً دیدن اسکار سزارین که در چه وضعیتی است ، آیا خوب ترمیم شده است یا نه و … و بخواهیم کاملاً اسکار سزارین را از نزدیک ببینیم به کار می‎رود .
C ـ پروپ واژینال در مواقعی که بخواهیم تشخیص زودرس مالفورماسیونها را بدهیم به کار می‎رود به طور مثال : در آنانسفالیها
در مورد آنانسفالیها حتماً جهت تأیید آنانسفالی باید 3ـ2 سونوگرافیست ماهر نظر بدهند تا مورد قبول باشد که اگر اقدامات سقط درمانی مد نظر باشد هرچه زودتر انجام شود .

اصول تکنیک دستگاه اولترا سونوگرافی : بر اساس امواج ماورای صوتی است که شنیدنی نیست چون فرکانس بالا دارد پس تأکید می‎شود که پروپ روی گوش جنین گذاشته نشود که ممکن است روی گوش جنین آسیب برساند .

تعداد درخواست روتین سونوگرافی در طول دوران بارداری :
2 بار کافیست ولی اگر مادر LMP را نمی دانست یک سونو دیگر در سه ماهه اول دوران بارداری داده می‎شود . بیشتر از این موارد ممکن است عوارضی در نهایت روی جنین داشته باشد . اساس کار سونوگرافی بر اساس انعکاس و انکسار است و یا به عبارتی : Reflextion رفراکشن است : اگر یک سری امواج از محیطی وارد محیط دیگر شود در محل تلاقی دو سوم محیط به علت مقاومت صوتی متفاوت در این مرز یکسری منعکس و بیشتر منکسر می شود .
امواج منعکس بر حسب یک سری فعل و انفعالات که انجام می‎دهد برمی‎گردند روی اکران و تصویری که ما روی اکران می‎بینیم در حقیقت بر پایه انعکاس امواج است به خاطر همین ما تأکید روی پر بودن مثانه در اوایل دوران بارداری داریم .
در ضمن ما یکسری از ژل استفاده می‎کنیم چون یکسری حباب هوا مابین این دو محیط بوجود می‎آید پس مقاومت هوا نمی‎گذارد امواج منعکس شود در نتیجه ژل زده می‎شود تا انعکاس کامل باشد و تصاویر را ببینیم . امواج دارای فرکانسهایی است . فرکانسهائی که در امواج اولترا سونوگرافی استفاده می‎شود بین 20ـ1 مگاهرتز است در نتیجه گوش ما این امواج را نمی‎ شنود . در سونوگرافی معمولاً 7ـ5/3 مگاهرتز استفاده می‎شود و در داپلر تا 11 مگاهرتز استفاده می‎شود . بخصوص در شریان مغزی داپلر نمی‎گذاریم چون فرکانس بالا ممکن است مغز را آسیب برساند .

سیستمهای به کار رفته در سونو :
1ـ سیستم : تصاویر اندامهای جنین را مشخص می‎کند که برای اندازه‎گیری‎ها مثلاً بای پریتال و … به کار می‎رود .
2ـ سیستم : مثلاً قلب جنین را فرکانسش را اندازه می‎گیریم حتی ریتم و ریت کار کرده‎اند .

Dopler :
از هفته 18 بارداری استفاده می‎شود . موارد استفاده داپلر :
1ـ IUGR
2ـ اگر مادر دیابتی باشد .
3ـ اگر در مادر احتمال اکلامپسی یا توکسمی حاملگی باشد .

اساس داپلر:
وقتی سونو می‎کنیم مشخصه بافت بررسی نمی‎شود بلکه آن ساختمان تشریحی یا نوع فعالیت بافت در سونو مشخص می‎شود . امواج منعکسه از داپلر با توجه به سرعتش که جسم دارد تغییر فرکانس داده و ما متوجه می‎شویم که مثلاً جریان خون در شریان نافی طبیعی است یا نه .

توجه : داپلر به طور روتین داده نمی‎شود .
در داپلر رنگی : با تغییر رنگی که متناسب با شدت جریان خون در رگ است که اگر مثلاً نارسایی در قلب ، شنت عروق باشد را به ما نشان می‎دهد .

موارد ایمنی در داپلر :
بیشتر مواقع برای Screening از امواج Continous vave استفاده می‎شود و فقط در مواقع لازم از امواج Cardi vave استفاده می‎شود . برای کم کردن اثرات داپلر روی جنین باید :
1ـ دستگاه حساسیت کافی داشته باشد .
2ـ سونوگرافیست اطلاعات کافی از دستگاه داشته باشد که با حداقل نیروی لازم ازدستگاه استفاده کند .
زمان داپلر کافی باشد (چون طولانی شدن زمان داپلر روی DNA اختلال ایجاد می‎کند) .
توجه : 1ـ اگر IUGR در سونو اول با دانستن دقیق LMP مشخص شد سونو دوم جهت کنترل ، 2 هفته بعد تکرار می‎شود و اگر همان نتیجه بود در آن صورت داپلر توصیه می‎شود .
2ـ در هفته 5/5 از LMP سونو با پروپ واژینال به ما کمک می‎کند که 1 هفته جلوتر ساک حاملگی دیده شود یا نشود و معمولاً سونوی واژینال در موارد غیر طبیعی حاملگی مثلاً : E.P سقطهای ناقص و … به کار می‎رود .
3ـ تستهای ایمونولوژی در قبل 12 هفته دقیقتر از سونوگرافی است .
4ـ با علائم کلینیکی : تهوع بیشتر از حد مادر ، رحم بزرگ مادر و … شک به مول شد در هفته پنجم در سونوی واژینال مول به صورت خوشه انگور دیده می‎شود .

موارد استفاده از سونو در حاملگی :


A ـ مطالعه سن جنین : بررسی و تعیین سن جنین بعد 4ـ3 هفته معنی ندارد . برای تعیین سن جنین با سونو باید قبل از هفته 24 باشد و از آن به بعد ارزشی ندارد چون نسبت رحم و جنین اندازه مناسب نمی‎دهد . محاسبه آن بر اساس : اندازه‎گیری بای‎پرینال ، طول فمور FL ، ترانسورس ابدومینال ، مخچه ، کف پا ، دور بازو ، محیط دور شکم مشخص می‎شود . تا هفته 24ـ25 حاملگی اندازه سربلوم عین اندازه واقعی سن جنین است مثلاً اگر سربلوم mm17 باشد یعنی سن حاملگی 17 هفته است .

توجه : برای تعیین سن جنین حتماً باید چند فاکتور کنار هم باشد تا ارزیابی دقیق سن جنین شود .

B ـ مطالعه بیولوژیک و مورفولوژیک :


یک سری اندازه‎ها است که کمک می‎کند برای :
سن جنین
2ـ آیا بچه حالت طبیعی دارد یا نه ؟
مثلاً اگر فموری را در سن 31 هفته ببینیم که مثلاً cm3 است و کوچک می‎باشد می‎آئیم بررسی جدی تر می‎کنیم می‎آئیم اندازه قفسه سینه ، دور شکم و … را می بینیم در نتیجه مطالعه بیولوژیک منجر به مطالعه مرفولوژیکی می‎شود . این بررسیها از طریق اندازه‎ها و جداول مربوطه انجام و مقایسه می‎شود . مثلاً اگر بای‎پرینال دیامتر از سن حاملگی بزرگتر باشد می‎توان تشخیص ماکروسفالی و … داد .
توجه : مطالعه بیومتریک منجر به مطالعه مرفولوژیکی می‎شود .
اندازه کف پا باید تقریباً به اندازه فمورباشد و الا منجر به تشخیص بعضی بیماریها می‎شود .
اندازه‎گیری استخوان بینی :
در بعضی از تریزومیهای صورت که استخوان بینی تغییر فرم می‎دهد مثلاً در تریزومی 21 که اندازه استخوان بینی کوچکتر می‎شود و در arnold shialie تغییر شکل بینی حالت قوسی دارد و اندازه‎اش فرق می‎کند . اگر ما ناهنجاری را تشخیص دهیم می‎آئیم اندازه‎گیری بیولوژیک مجدداً کاملتر انجام می‎دهیم .

از نظر مرفولوژی : بررسی قلب جنین ، فرم سر، فرم ابدومن ، مثلاً در آبدومن معده وجود دارد یا ورودی رگ نافی وجود دارد یا نه که در اندازه‎گیری‎ها مهم است . آیا مثانه وجود دارد یا نه که در صورت نبودن می‎تواند آژنزیها و ناهنجاریهای کلیه و مجاری ادرار را می‎دهد . البته وقتی مغز جنین را دیدیم قلب را با 4 کاویته (دو دهلیز و دو بطن) باید ببینیم .


c ـ بررسی و ارزیابی فتال Well Being Fetal :که 4 فاکتور مؤثر است :
1ـ حرکات تنفسی (که فقط دیافراگم بالا و پائین می‎آید و الا تنفس واقعی نداریم)
2ـ حرکات تونوسیته جنین (F.m فتال موومنت)
قلب جنین که ریت آن min/160ـ120 است و در هر حرکتی دو پرید یا دوبار بالا و پائین کامل داشته باشد که در مانیتورینگ هم همینطور است .


D ـ بررسی مقدار مایع آمنیوتیک : مثلاً در آترزی مری دهان بسته و باز نمی‎شود و بلع انجام نمی‎شود .

توجه :
1ـ تمام این بررسیها باید در عرض 30 دقیقه باشد .
2ـ ماماها در فرانسه سونوی حاملگی و زنان را انجام می‎دهند و اعتراف بر این نکته زیاد است که تشخیصشان در مالفورماسیونها در حاملگی بالاست .
F.M (Fetal Movement) : هر زمانی که جنین حرکت کند باید یک علامتی ثبت شود اگر نشد جنین را تحریک می‎کنند ببینند که این علامت و پرید تشدید می‎شود یا نه . در F.M باید 2 پرید تشدید شده در حرکت معمولی باید داشته باشیم .


E ـ وضع قرار گرفتن پلاسنتا و اندازه‎گیری آن :

 برای سن حاملگی و زمان فرارسیدن زایمان به کار می‎رود . در ضمن بررسی پلاسنتا هم می‎توان انجام داد . چیزی که مهم است این که قبل از 32 هفته کلسیفیکاسیون جفت و گرید 3 نداشته باشیم چون خطرناک است و ممکن است منجر به از بین رفتن جنین شود .

F ـ تشخیص بعضی مالفورماسیونها :

 از جمله آنانسفالی ، هیدروسفالی ، آترزی مری ، آژنزی معده ، دیفورمیتی صورت ، بعضی مالفورماسیونها یک حالت ژنتیکی و بیماری کروموزومی است وبا یک سری علائم کلینیکی خاص در سونوگرافی می‎توانیم تشخیص دهیم ولی مستلزم این است که یک سری تشخیصهای invasive پره ناتال انجام دهیم .
مثل : آمنیوسنتز (در هفته 14ـ13 حاملگی) ، کوردوسنتز ، کوریوسنتز ، … که در سنین مختلف بارداری انجام می‎شود .

استفاده از سونوگرافی در سه ماهه‎های مختلف بارداری :


A ـ سه ماهه اول بارداری که شامل :
ـ هفته 4 تا 7 بارداری
ـ هفته 7 تا 12 بارداری
ـ هفته 12 تا 15 بارداری


هفته 7ـ4 :
اهمیتش در تشخیص مالفورماسیونها یا تشخیص abortion است . دراین هفته‎ها یک ساک حاملگی که داخلش ان اکوژن است و اکویی در داخلش نداریم دیده می‎شود . یولک ساک u.s چیزی است که فتال کورد من را تغذیه می‎کند و u.s در هفته 12 با ، جفت ادغام می‎شود .
در هفته 7 بارداری U.S کم‎کم بزرگتر می‎شود و تقریباً نصف رحم را می‎گیرد و در اینجا به خاطر اکوژنیستیه داخلش اکوژن دیده می‎شود که همان فتال کورد است که تبدیل به جنین آینده می‎شود .

هفته 12ـ7 بارداری :در این هفته‎ها CRL اندازه‎گیری می‎شود . یولک ساک ، CRL ، ساک آمنیوتیک ، فتال هارت ریت (FHR ) ، فتال کورد دیده می‎شود . اگر ساک حاملگی دفرمه باشد که احتمال abortion در مادر وجود دارد که برای : تشخیص زودتر abortion جنین به کار می‎رود .
30 + قطر ساک = سن حاملگی

توجه :
1ـ قبل از هفته 7 بهترین تشخیص حاملگی تستهای ایمونولوژیک است نه سونوگرافی
2ـ اگر ساک حاملگی خالی و همراه خونریزی باشد که ممکن است احتمال حاملگی داخل رحمی همراه حاملگی خارج رحمی باشد .

هفته 12 تا 15 حاملگی :

 آنومالیها زودتر تشخیص داده می‎شود مثل : آنانسفالی ، هیدروسفالی . در آنانسفالی CRL به سن حاملگی نمی‎خورد و کوچکتر است . در اینجا اندازه‎گیری دقیق B.P ترانسورس ابدومینال و … را داریم .
در تشخیص انواع سقطها : مانند ناکامل ، سقط خود به خودی missab ، اگر خانمی با IUD حاملگی داشته باشد در اینجا نحوه قرارگرفتن IUD مهم است که اگر نزدیک isthm باشد سریع در می‎آوریم و اگر در ناحیه فوندال باشد تا آخر دوران بارداری در آنجا باقی می‎ماند ولی ریت عفونت بالاتر می‎رود .
B ـ سه ماهه دوم بارداری : از هفته 15 تا 28 بارداری است . چون مرفولوژی کامل همه اندامها را داریم بررسی کامل شامل : اندازه گیری دور مایع بچه ، بررسی پلاسنتا و …
توجه :
1ـ مطالعه بیومتریک در سه ماهه دوم بارداری از هفته 15 شروع تا هفته 28 ادامه دارد .
2ـ در این سه ماهه دوم نیازی به پر بودن مثانه نیست چرا که پربودن امکان دارد دیواره خلفی رحم به دیواره قدامی فشار بیاورد و اشتباهاً Placenta previa گزارش کنیم در این فاز مثانه باید نیمه پر باشد .
اندازه‎گیری بیومتریک :
ـ بررسی B.P.D روتین انجام می‎شود .
ـ بررسی F.O (اکسی پوتو فرونتال) فقط در الیگوسفالی اندازه‎گیری می‎شود .

خط Falx یا خط نیمکره مغزی که کره مغز را به دو نیمکره تقسیم می‎کند حتماً باید در سونو این خط دیده شود و یک Land mark می‎باشد . عمل جذب و دفع مایع نخاع باید در وانتریکول سوم انجام شود که کم دیده می‎شود و اگر واضح دیده شد معلوم می‎شود که اختلال در جذب و دفع مایع نخاعی را مطرح می‎کند و اگر در داخل آن اکوفری هم باشد و وانتریکول جانبی من بزرگ باشد نشان دهنده هیدروسفالی ، مننگوسل و عفونتهای توکسوپلاسموز را می‎رساند .
خیلی مهم است که با Structure سر جنین کاملاً سونولوژیست آشنا و اطلاعات کافی و تجربه کافی داشته باشد . به طور کلی اندازه‎گیری روتین در سر B.P.D می‎باشد ولی اگر براکی سفال و هیدروسفالی باشد در اینجا اندازه‎گیری F.O در همین کوپ هم انجام می‎دهیم .
برای بررسی مخچه کوپ را تغییر داده که شکل یک بادام زمینی است مخچه خودش می‎تواند یک Land mark اندازه‎گیری سن جنین باشد که فقط تا 24 هفته برای تعیین سن جنین به کار می‎رود . کمی پائینتر می‎آئیم و در ناحیه گردن از نظر مننگوسل بررسی می‎شود که آیا وجود دارد یا نه بعد ساف تیشو گردن را اندازه‎ می‎گیریم ( بافت نرم گردن که در تریزومی 21 کلفت می‎باشد ) . مرفولوژی فرم سر و شناخت Structure سر مهم است . ممکن است فرم سر خاجی مانند (در بعضی بیماریها مثل سندرم آپر ) ویا دوکی شکل و یا … باشد .
نکته :
درصد اشتباه اندازه‎گیری مخچه برای تعیین G.A کم می‎باشد ولی کلاً در اندازه‎گیری جنین همیشه 10% اختلاف وجود دارد . چون ما تصویر یا image می‎بینیم که ممکن است کاذب باشد . مثلاً یک نقطه اکوژن کاذب و بی‎معنا داشته باشیم مثل موی جنین که ممکن است تشخیص اشتباهی تومور داده شود .

معده حتماً باید دیده شود نبودن آن آترزی را مطرح می‎کند .


sex جنین : اگر دولبیا دیده شد Female و اگر penis با حلقه اسکلروتوم دیده شد جنسیت جنین Male است . (حتماً پاهای بچه باید باز باشد در هنگام سونو) . اگر هنگام سونو پاهای بچه بسته باشد و بند ناف جلو بیفتد و تشخیص اشتباهی Male داده میشود بعضی وقتها که بیضه دیلاته باشد هیدروسل را می‎رساند و در تخمدانها هم ممکن است کیست تخمدان دیده شود . حتماً باید جفت دستها و حتماً با 5 انگشت دیده شود . گاه یک یا چند انگشت به هم می‎چسبند و در تریزومی 21 شصت فرو رفته است و دست بسته و حالت مشت را دارد . فرم اندازه فمور در تشخیص دیسپلازی مهم است و کوچکتر بودن آن نشان دهنده نانیسم است و بعد باید اندازه کف پا هم گرفته شود . در کلیه‎ها حتماً باید کالیسها و … دیده شود و اگر کیست دیده شود مطرح کننده کلیه کیستیک است و اگر کلیه دیده نشد می‎تواند مطرح کننده آژنزی کلیه باشد .
در سر B.P.D : دو نقطه وسط باید یک Structure داشته بأشد . تا لامید ، خط هلیستوری ، فیستوری سیلیویه ، یک برش بیضی مانند سر اگر دیده شد در این صورت تصویر سر درست می‎باشد . سپس مقدار مایع آمنیوتیک و … بررسی شود که ممکن است Vernix در داخل مایع به صورت نقطه دیده شود وحتی ممکن است خون دیده شود . وجود نقاط اکوژن قوی و کلفت می‎تواند مطرح کننده مکونیوم باشد . سپس بررسی محل قرار گرفتن قطر و گرید جفت باشد . گرید جفت مقدار کلیسفیکاسیون در جفت را می‎رساند و کلاً 4 گرید داریم ( 3ـ2ـ1ـ0 ) . هر چه سن جفت بالاتر باشد از حالت هموژنی کم شده و کلسیفیکاسیون زیاد می‎شود و حدود هفته 8ـ37 بارداری باید گرید جفت 3 باشد .
قطر جفت : در ایزوایمو نیزیشن ، دیابتی بودن مادر IUGR و … اندازه آن فرق می‎کند . اگر گرید جفت 3 باشد قبل از هفته 32 ارزش خیلی بالا دارد و برای بچه بسیار خطرناک است .
اگر سطح جفت یکدست و هموژن باشد گرید جفت 1ـ0 است و هرچه مقدار کلسیفیکاسیون جفت بالا باشد سطح گرید جفت هم بالا می‎رود .
ـ از هفته 14 آمنوره به بعد می‎توان دقیق جفت را دید که قبل آن بصورت تروفوبلاست است .
ـ محیط ابدومن جهت IUGR مهم است که محیط دور شکم رشد نکرده و فقط سر رشد کرده است .
ـ در هفته 6ـ35 بارداری جهت رشد جنین سونو داده می‎شود .
ـ مقدار A_F و بررسی مایع آمنیوتیک ـ محل قرار گرفتن پلاسنتا ، کیست تخمدان ، آترزی دوازدهه و … بقیه ناهنجاریها در سه ماهه سوم بهتر دیده می‎شود .


مالفورماسیونهای قابل تشخیص در سونوگرافی :


هر گونه آنومالی که ماکروسکوپیک باشد مالفورماسیون گفته می‎شود .
از هر 100 نوزاد 2 تا 3 نفر حاوی مالفورماسیونهای مختلف است و دلایل آن نیز مختلف است که ممکن است :
1ـ دلیل اگزوژن : تغذیه مادر ، محیط آلوده ، عفونتها و … باشد .
2ـ دلایل آندوژن : 30% علل مالفورماسیون‎ها را در بر می‎گیرد مثل : موتاسیون ژنتیکی ، آنومالیهای کروموزومی اینها هم نیاز به بررسی جدی‎تر دارد .
50% علل مالفورماسیونها ناشناخته است . در زمان پره ناتال اگر مالفورماسیون تشخیص داده شد بررسی دقیق اجزاء بدن باید صورت گیرد .

مالفورماسیونها به 3 گروه تقسیم می‎شود :
1ـ مالفورماسیونهای ژنیتال
2ـ مالفورماسیونهای ابدومینال
3ـ مالفورماسیونهای توراسیک


1ـ مالفورماسیونهای ابدومینال : ـ هرنی دیافراگماتیک شایع است که اگر به موقع تشخیص داده شود می‎توان جهت درمان به جراح نوزادان ارجاع داد که قابل درمان است . معمولاً فشار هرنی باعث می‎شود که احشاء ابدومن به داخل قفسه سینه وارد شود . بعضی وقتها ما هرنی راست و هرنی چپ داریم . اگر قلب را در سمت راست دیدیم باید به فکر هرنی دیافراگماتیک باشیم .
ـ آترزی مری : وجود پلی‎هیدر آمینوس ، عدم وجود معده می‎تواند مطرح کننده آترزی مری باشد . آترزی مری نیز اگر تشخیص داده شود می‎توان آنها را سریعتر جراحی کرد .
ـ آترزی دوازدهه : که معمولاً با پلی هیدر آمینوس و دیلاتاسیون گاستریک همراه است .
ـ ایلیئوس مکونیال : با دیستانسیون روده‎ها و اسایتیس همراهش است .

2ـ مالفورماسیونهای ژنیتال :
Aـ هیدروسل بیضه : به صورت نقاط انوکوژن دیده می‎شود .
Bـ آمفالوسل ، گاسترویتیس یا لاپاراسیتیس :

تشخیص افتراقی : در آمفالوسل : روده‎ها مثل هرنی در بند ناف با پوشش همراه است و همیشه با آنومالیهای کروموزومی است .

در گاسترویتیس :
روده‎ها بدون پوشش در ناحیه ناف است : در زایمان روده‎ها در گاز استریل گذاشته و سریع در اتاق عمل توسط جراح اطفال روده‎ها به داخل شکم بر می‎گردانند .
ـ کیست تخمدان : در مادرانی که ترشح هورمونی بدنشان بالاست و یا مادرانی که پروژسترون قبل از بارداری زیاد استفاده کرده‎اند در آنها دیده می‎شود که چندان مسئله مهم نیست فقط ممکن است داخلش خون دیده شود که امکان تورمش وجود دارد و بررسی دقیقتر در اینها باید صورت گیرد .
“ کیستهای انتراتوراسیک ”

3ـ مالفورماسیونهای توراسیک : می‎توان کیستهای انتراتوراسیک را نام برد که داخل قفسه سینه کیستهای لیکیوین یا مایع داخل قفسه سینه دیده می‎شود که می‎تواند ایزوله باشد که نیاز به بررسی در اندامهای دیگر می‎شود .
ممکن است در ناحیه Pelvic کیست باشد یا در ناحیه مثانه کیست دیده شود به نام Trunebely syn که عدم رشد ماهیچه ابدومن است .

در سندرم Trune Bely syn . : هیدرو نفروز کلیه ـ آسیت هم داریم . از هفته 14 آمنوره این سندرم را می‎توان دید . گاه ممکن است مثانه جنین خیلی پر باشد و اگر شک کردیم به مادر می‎گوئیم برود 2 ساعت بعد برگردد که در این مدت اگر مثانه جنین پر بود خالی شده باشد و در سونو دوم با سندرم ترومبلی اشتباه نشود .

کلیه : ممکن است کالیس دیلاته باشد یا پلی‎کیستیک یا آژنزی یک یا هر دو کلیه (در این صورت دیلاتاسیون مجاری ادرار را داریم ) و یا هیدرونفروز داشته باشیم .
پلی‎هیدرآمینوس و اولیگوهیدرآمینوس : تشخیص اینها در اواخر دوران بارداری است . از هفته 7ـ36 بارداری مقدار A-F کم می‎شود که نباید با اولیگوهیدرآمینوس اشتباه شود چون در اولیگوهیدرآمینوس واقعی احتمال مرگ جنین مطرح است .
توجه :
1ـ اگر در معاینه اندامها به راحتی لمس شد و با حرکت بچه مادر درد زیاد را بیان کرد که می‎تواند مطرح کننده اولیگوهیدرآمینوس باشد در نتیجه سونو جهت اطمینان می‎دهیم .
2ـ تشخیص افتراقی اولیگوهیدرآمینوس : با سوراخ بودن کیسه آب می‎باشد . علت اولیگوهیدرآمینوس واقعی : عاملش اختلال در جذب و دفع ادرار است هر چه به پایان بارداری نزدیک می‎شویم محتوی اصلی مایع A-F که ادرار است کم می‎شود ولی اگر بیش از حد کاسته شود اختلال در جذب و دفع ادرار را مطرح می‎کند و نهایت مشکلات کلیوی و مجاری ادراری می‎دهد .

در پلی هیدرآمینوس : مقدار A-F زیاد است بچه معلق می‎باشد و باید بررسی از دستگاه گوارش و CNS صورت گیرد . در مننگوسل ، اسپاینا بیفیدا ، هیدروسفالی مقدار A-F زیاد است .
در هفته 22 حاملگی اگر مادر سونو شد و پلی هیدرآمینوس مطرح شد ارزشی ندارد چون در آن هفته پلی هیدرآمینوس کاذب داریم و جهت اطمینان 2 الی 3 هفته بعد سونو مجدداً تکرار شود .


IUGR :

IUGR سیمتریک : بای پریتال ، فمور و ابدومن رشدش کاهش می‎یابد و به سن حاملگی نمی‎خورد و علتش بیشتر بیماریهای کروموزومی است .
IUGR آسیمتریک : در پایان بارداری ، ابدومن کم کم رشدش کم یا متوقف می‎شود که علتش وضعیت تغذیه مادر مطرح است .لینك به: تعیین جنسیت جنین بعد از بارداری: انواع سونوگرافی برای تعیین جنسیت جنین
نظرات و گزارشات و درخواست مطلب جدید ( نظر)

ژل افزایش طول و حجم آلت تناسلی آقایان
کرم بزرگ کننده، حجم دهنده و سفت کننده سینه و باسن فوری و دائمی عنوان
سینه و باسن زیبا
حجم دهنده، سفت کننده، فرم دهنده سینه
کوچک کننده، سفت کننده، فرم دهنده سینه
حجم دهنده، سفت کننده، فرم دهنده باسن
درمان شلی سینه و باسن
بدون ایجاد مشکل برای شیردهی (بر خلاف جراحی سینه)
زیبایی بی نظیر بدون عمل خطرناک جراحی (ژل سیلیکونی که در عمل جراحی استفاده می شود سرطانزاست)
1 عدد ژل | 49900 تومان | خرید پستی خرید پستی خرید پستی خرید پستی
توضیحات توضیحات لینک این محصول | چاپ | سوالات و نظرات

در صورت قدیمی بودن مرورگر شما و عدم توان ثبت نظر، از لینک نظرات وارد فرم قدیمی نظرات شوید و نظر خود را ثبت کنید سوالات و نظرات

چنانچه در ثبت سفارش خرید اینترنتی با مشکل مواجه شدید پیامکی ثبت سفارش فرمایید برای اینکار نام و تعداد کالا، نام و نام خانوادگی، آدرس و کدپستی خود را برای ما اس ام اس کنید.
بزرگ و کلفت کننده آلت تناسلی مردان، افزایش کلفتی و درازی آلت تناسلی بزرگ و کلفت کننده آلت تناسلی مردان، افزایش طول و حجم آلت تناسلی
ژل مشکی: بزرگ کننده آلت مردان Confidence (دارای مجوز سازمان غذا و دارو)
حجم دهنده آلت تناسلی مردان
افزایش طول و اندازه و درازی آلت تناسلی مردان
افزایش قطر و کلفتی آلت تناسلی مردان
پایدار ماندن افزایش طول و قطر (کلفتی و درازی) آلت برای همیشه با مصرف یک دوره
دارای IRC وزارت بهداشت و درمان به شماره :1228185274
برای دوره کامل 3 عدد خریداری کنید بیست هزار تومان تحفیف به فاکتور شما اضافه می شود.
1 عدد ژل | 39000 تومان | خرید پستی خرید پستی خرید پستی خرید پستی
توضیحات توضیحات لینک این محصول | چاپ | سوالات و نظرات

در صورت قدیمی بودن مرورگر شما و عدم توان ثبت نظر، از لینک نظرات وارد فرم قدیمی نظرات شوید و نظر خود را ثبت کنید سوالات و نظرات

چنانچه در ثبت سفارش خرید اینترنتی با مشکل مواجه شدید پیامکی ثبت سفارش فرمایید برای اینکار نام و تعداد کالا، نام و نام خانوادگی، آدرس و کدپستی خود را برای ما اس ام اس کنید.
اسپری تاخیری انزال و ارگاسم، درمان انزال زودرس مردان اسپری تاخیری انزال و ارگاسم، درمان انزال زودرس مردان
اسپری جنسی  تاخیری پاور من (دارای مجوز سازمان غذا و دارو)
اسپری تاخیری: ایجاد تاخیر در انزال زودرس آقایان و داشتن یک نعوظ طولانی
آیا خود و یا همسرتان از انزال زودرس ناراضی هستید؟
آیا در پی ارضا همسرتان در بالاترین میزان می باشید؟
آیا در پی یک تجربه کاملا ً جدید و مطلوب هستید؟
محبوب بانوان: با ایجاد تاخیر در انزال و افزایش مدت زمان مقاربت باعث بالابردن حس لذت و ارضا کامل بویژه در بانوان می گردد.
فضای بسیار متفاوت از گذشته و جدید به مقاربت شما می بخشد.
نحوه استفاده: 5 تا 20 دقیقه قبل از نزدیکی به کلاهک و زیر آلت تناسلی اسپری کنید
توجه: مخصوص آقایان - بر روی بیضه ها اسپری نشود.
توجه: دارای تاییدیه وزارت بهداشت
1 عدد اسپری | 24900 تومان | خرید پستی خرید پستی خرید پستی خرید پستی
توضیحات توضیحات لینک این محصول | چاپ | سوالات و نظرات

در صورت قدیمی بودن مرورگر شما و عدم توان ثبت نظر، از لینک نظرات وارد فرم قدیمی نظرات شوید و نظر خود را ثبت کنید سوالات و نظرات

چنانچه در ثبت سفارش خرید اینترنتی با مشکل مواجه شدید پیامکی ثبت سفارش فرمایید برای اینکار نام و تعداد کالا، نام و نام خانوادگی، آدرس و کدپستی خود را برای ما اس ام اس کنید.
اسپری جنسی تحریک کننده میل جنسی و افزایش شهوت در زنان و مردان اسپری جنسی تحریک کننده میل جنسی و افزایش شهوت در زنان و مردان
اسپری جنسی تحریک شهوت اینتسا Intesa Sex Uni sex: The Sensual Scent That Attracts (دارای مجوز سازمان غذا و دارو)
رایحه خوشی که شهوت را تحریک و زن و شوهر را جذب می کند. این اسپری تحریک کننده جنسی با دارا بودن مولکول منحصربفرد Excitant باعث ایجاد برانگیختگی، جوانی، شادابی جنسی و نشاط در سکس و جذابیت فوق العاده و رفع سرد مزاجی در زن و شوهر می شود و زمان به یاد ماندنی را برای زوجین رقم می زند.
نحوه استفاده: زن و شوهر و یا یکی از آنها مقداری بر روی بدن اسپری نمایند.
محصول ایتالیا Made In Italy
دارای تاییدیه سازمان غذا و دارو.
دارای شماره سریال اختصاصی وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی برای بررسی اوریجینال بودن، ایتالیایی بودن و داشتن تاریخ مصرف.
1 عدد اسپری | 29900 تومان | خرید پستی خرید پستی خرید پستی خرید پستی
توضیحات توضیحات لینک این محصول | چاپ | سوالات و نظرات

در صورت قدیمی بودن مرورگر شما و عدم توان ثبت نظر، از لینک نظرات وارد فرم قدیمی نظرات شوید و نظر خود را ثبت کنید سوالات و نظرات

چنانچه در ثبت سفارش خرید اینترنتی با مشکل مواجه شدید پیامکی ثبت سفارش فرمایید برای اینکار نام و تعداد کالا، نام و نام خانوادگی، آدرس و کدپستی خود را برای ما اس ام اس کنید.
کرم سفید کننده و رفع تیرگی پوست: زیر بغل، آلت تناسلی زنان واژن کرم سفید کننده و رفع تیرگی پوست: زیر بغل، آلت تناسلی زنان واژن
کرم سفید کننده و روشن کننده و رفع تیرگی و سیاهی پوست تمام بدن
یک محصول گیاهی تهیه شده از گیاهان معجزه گر
سفیده کننده معجزه آسای آلت تناسلی واژن و کشاله ران
شفاف و صورتی کننده نواحی حساس صورتی مانند لب، نوک سینه و هاله پستان
مناسب جهت صورت، لب، زیر چشم، بینی، گردن، بدن، سینه، باسن، آرنج، زانو، غوزک پا و انگشتان
پوست تازه و سفید و روشن و لطیف دایمی با فقط 5-1 بار استفاده
کاملا تضمینی با امکان برگشت محصول در صورت عدم رضایت
ارسال یک هدیه در صورت خرید همزمان کرم سفید کننده بدن و ژل تنگ کننده واژن
1 عدد کرم | 29900 تومان | خرید پستی خرید پستی خرید پستی خرید پستی
توضیحات توضیحات لینک این محصول | چاپ | سوالات و نظرات

در صورت قدیمی بودن مرورگر شما و عدم توان ثبت نظر، از لینک نظرات وارد فرم قدیمی نظرات شوید و نظر خود را ثبت کنید سوالات و نظرات

چنانچه در ثبت سفارش خرید اینترنتی با مشکل مواجه شدید پیامکی ثبت سفارش فرمایید برای اینکار نام و تعداد کالا، نام و نام خانوادگی، آدرس و کدپستی خود را برای ما اس ام اس کنید.
ژل افزایش دهنده میل جنسی زنان ژل افزایش دهنده میل جنسی زنان
ژل صورتی: افزایش دهنده میل جنسی زنان Desire (دارای مجوز سازمان غذا و دارو)
این ژل دارای خاصیت تحریک پذیری و افزایش میل جنسی در زنان بوده و در همسرانی که هیچگونه تمایل جنسی نداشته و یا از اختلالات جنسی و همچنین نزدیکی همراه با درد و عدم لوبریکانت سازی مناسب واژن حین نزدیکی و عدم ارگاسم رنج میبرند کاربرد دارد.
نحوه استفاده: 30 دقیقه قبل ازنزدیکی مقداری از ژل را روی ناحیه مخاطی واژن زن مالیده و پس از آن فرد تمایل بیشتری برای آغاز و انجام فعالیت آمیزشی پیدا میکند. دقت شود حتما ناحیه لب های تناسلی و کلیتوریس زن به ژل آغشته شود.
1 عدد ژل | 39000 تومان | خرید پستی خرید پستی خرید پستی خرید پستی
توضیحات توضیحات لینک این محصول | چاپ | سوالات و نظرات

در صورت قدیمی بودن مرورگر شما و عدم توان ثبت نظر، از لینک نظرات وارد فرم قدیمی نظرات شوید و نظر خود را ثبت کنید سوالات و نظرات

چنانچه در ثبت سفارش خرید اینترنتی با مشکل مواجه شدید پیامکی ثبت سفارش فرمایید برای اینکار نام و تعداد کالا، نام و نام خانوادگی، آدرس و کدپستی خود را برای ما اس ام اس کنید.
ژل تقویت کننده نعوظ مردان تقویت راست و شق کردن آلت تناسلی ژل تقویت کننده نعوظ مردان
ژل طوسی: تقویت کننده نعوظ مردان Erectra (دارای مجوز سازمان غذا و دارو)
این ژل جهت حفظ و ایجاد نعوظ در آقایان کاربرد داشته و آقایانی که دچار مشکل نعوظ هستند میتوانند از این ژل استفاده نمایند.
نحوه استفاده: 30 دقیقه قبل از نزدیکی مقداری از ژل را بر روی آلت مالیده و به مدت 5 دقیقه ماساژ داده و سپس حتما باید با آب شستشو داده شود. قابل توجه است که تحت هیچ شرایطی نباید واژن خانم ها به این ژل آغشته گردد. همچنین این ژل برای آقایانی که دچار بیماری قلبی ، دیابت و فشارخون هستندو منع استفاده ازقرصهای Erection را دارند مناسب میباشد.
1 عدد ژل | 39000 تومان | خرید پستی خرید پستی خرید پستی خرید پستی
توضیحات توضیحات لینک این محصول | چاپ | سوالات و نظرات

در صورت قدیمی بودن مرورگر شما و عدم توان ثبت نظر، از لینک نظرات وارد فرم قدیمی نظرات شوید و نظر خود را ثبت کنید سوالات و نظرات

چنانچه در ثبت سفارش خرید اینترنتی با مشکل مواجه شدید پیامکی ثبت سفارش فرمایید برای اینکار نام و تعداد کالا، نام و نام خانوادگی، آدرس و کدپستی خود را برای ما اس ام اس کنید.
ژل تنگ، منقبض و خوشبو کننده واژن زنان تنگ کردن آلت تناسلی ژل تنگ و منقبض کننده واژن زنان تنگ کردن مهبل خوشبویی آلت تناسلی
ژل قرمز: تنگ کننده واژن زنان Enjoy (دارای مجوز سازمان غذا و دارو)
حاوی عصاره انار
قابل استفاده برای همه کس (با یا بدون زایمان طبیعی)
درمان شل شدگی عضلات واژن و باز شدن بیش از حد سوراخ مجرای واژن
تجربه دوباره و سه باره و ... شب زفاف
تنگ کننده واژن به تنگی یک دختر باکره
کاملا تضمینی با امکان برگشت محصول در صورت عدم رضایت
ارسال یک هدیه در صورت خرید همزمان کرم سفید کننده بدن و ژل تنگ کننده واژن
1 عدد ژل | 24900 تومان | خرید پستی خرید پستی خرید پستی خرید پستی
توضیحات توضیحات لینک این محصول | چاپ | سوالات و نظرات

در صورت قدیمی بودن مرورگر شما و عدم توان ثبت نظر، از لینک نظرات وارد فرم قدیمی نظرات شوید و نظر خود را ثبت کنید سوالات و نظرات

چنانچه در ثبت سفارش خرید اینترنتی با مشکل مواجه شدید پیامکی ثبت سفارش فرمایید برای اینکار نام و تعداد کالا، نام و نام خانوادگی، آدرس و کدپستی خود را برای ما اس ام اس کنید.
ژل تاخیری جنسی زود انزالی داروی درمان جلوگیری انزال زودرس ژل تنگ و منقبض کننده واژن زنان تنگ کردن مهبل خوشبویی آلت تناسلی
ژل آبی: تاخیر انزال مردان Extreme Love (دارای مجوز سازمان غذا و دارو)
این ژل جهت کنترل و ایجاد تاخیر در آقایانی که دچار زود انزالی هستند کاربرد دارد.
نحوه استفاده: مقداری از ژل را بر روی آلت پمپ کرده و موضع را ماساژ دهید و پس از 30 دقیقه با آب و بدون هیچ ماده شوینده آلت را شستشو دهید. آقایانی که پوست تیره دارند و یا تنومند و ورزشکار هستند جهت اثر بخشی بهتر مدت زمان بیشتری ژل را برروی آلت خود نگه داشته و پس از آن موضع را شستشو دهند.
1 عدد ژل | 29500 تومان | خرید پستی خرید پستی خرید پستی خرید پستی
توضیحات توضیحات لینک این محصول | چاپ | سوالات و نظرات

در صورت قدیمی بودن مرورگر شما و عدم توان ثبت نظر، از لینک نظرات وارد فرم قدیمی نظرات شوید و نظر خود را ثبت کنید سوالات و نظرات

چنانچه در ثبت سفارش خرید اینترنتی با مشکل مواجه شدید پیامکی ثبت سفارش فرمایید برای اینکار نام و تعداد کالا، نام و نام خانوادگی، آدرس و کدپستی خود را برای ما اس ام اس کنید.
فهرست مطالب

مطالب اخیر

»مطلب
»تعیین جنسیت جنین بعد از بارداری: تعیین جنسیت جنین به روش سنتی ابن سینا ابوعلی
»تعیین جنسیت جنین بعد از بارداری: تشخیص جنسیت کودک به روشهای سنتی
»تعیین جنسیت جنین بعد از بارداری: انواع سونوگرافی برای تعیین جنسیت جنین
»تعیین جنسیت جنین بعد از بارداری: آموزش تعیین جنسیت جنین بچه با آزمایش خون
»تعیین جنسیت جنین قبل از بارداری : روش آی وی اف ivf چیست؟ روش انجام و هزینه
»تعیین جنسیت جنین قبل از بارداری: چگونگی انتخاب جنسیت کودک از طریق مواد غذایی
»تعیین جنسیت جنین قبل از بارداری: روش IUI (تزریق داخل رحمی) چیست و چگونه انجام میشود ؟
»تعیین جنسیت جنین قبل از بارداری: تعیین جنسیت از نظر مزاج شناسی
»علت به وجود آمدن کیست تخمدان زنان و دختران و راه های درمان آن
»روش هایی برای بزرگ کردن سینه دختران و زنان بدون عمل جراحی
»آناتومی دستگاه تناسلی زنان و دختران
»بزرگ شدن حجم عضله باسن و ران پا،تعادل تجمع چربی بالا و پایین تنه
»تمرینات تقویت عضلات باسن و ران ورزشی
»چگونه باسن هایی بزرگ و برجسته داشته باشید
»آناتومی و شکل دستگاه تولید مثل و اندام جنسی زنان و دختران
»ورزش و روش های موثر برای بزرگ کردن باسن دختر و زن دختران و زنان + ع ك س
»انواع پرده بكارت دختران باكره زنان و خانم ها + عكس
»راههای ترک خود ارضایی
»بحث علمی درباره خودارضایی
»تماشای فیلم‌های مستهجن، مفید یا مضر؟ + یک آمار در آمریکا
»آناتومی دستگاه تناسلی مردانه + عكس
»7 مایعی كه از مجرای آلت تناسلی مردانه خارج می‌شود
»شكل و اوصاف حوری بهشتی
»نقاط تحریک پذیری و آماده کردن زن
»آیا امکان ترمیم، شبیه سازی پرده بکارت وجود دارد ؟
»اندازه آلت تناسلی جنسی مردان و رشد و بزرگ و كلفت شدن آن و لذت جنسی
»نشانه‌های پاسخ جنسی و ارضا شدن و به ارگاسم رسیدن یك زن بعد از یك آمیزش كامل
»زنان باید به ارگاسم رسیدن را یاد بگیرند
»ده ژست آسان برای خوشحال نمودن همسر

همه پستها
مباحث مورد توجه

 • تعیین جنسیت جنین بعد از بارداری: تعیین جنسیت جنین به روش سنتی ابن سینا ابوعلی
 • تعیین جنسیت جنین بعد از بارداری: تشخیص جنسیت کودک به روشهای سنتی
 • تعیین جنسیت جنین بعد از بارداری: انواع سونوگرافی برای تعیین جنسیت جنین
 • تعیین جنسیت جنین بعد از بارداری: آموزش تعیین جنسیت جنین بچه با آزمایش خون
 • تعیین جنسیت جنین قبل از بارداری : روش آی وی اف ivf چیست؟ روش انجام و هزینه
 • تعیین جنسیت جنین قبل از بارداری: چگونگی انتخاب جنسیت کودک از طریق مواد غذایی
 • تعیین جنسیت جنین قبل از بارداری: روش IUI (تزریق داخل رحمی) چیست و چگونه انجام میشود ؟
 • تعیین جنسیت جنین قبل از بارداری: تعیین جنسیت از نظر مزاج شناسی
 • علت به وجود آمدن کیست تخمدان زنان و دختران و راه های درمان آن
 • روش هایی برای بزرگ کردن سینه دختران و زنان بدون عمل جراحی
 • آناتومی دستگاه تناسلی زنان و دختران
 • بزرگ شدن حجم عضله باسن و ران پا،تعادل تجمع چربی بالا و پایین تنه
 • تمرینات تقویت عضلات باسن و ران ورزشی
 • چگونه باسن هایی بزرگ و برجسته داشته باشید
 • آناتومی و شکل دستگاه تولید مثل و اندام جنسی زنان و دختران
 • ورزش و روش های موثر برای بزرگ کردن باسن دختر و زن دختران و زنان + ع ك س
 • انواع پرده بكارت دختران باكره زنان و خانم ها + عكس
 • راههای ترک خود ارضایی
 • بحث علمی درباره خودارضایی
 • تماشای فیلم‌های مستهجن، مفید یا مضر؟ + یک آمار در آمریکا
 • آناتومی دستگاه تناسلی مردانه + عكس
 • 7 مایعی كه از مجرای آلت تناسلی مردانه خارج می‌شود
 • شكل و اوصاف حوری بهشتی
 • نقاط تحریک پذیری و آماده کردن زن
 • آیا امکان ترمیم، شبیه سازی پرده بکارت وجود دارد ؟
 • اندازه آلت تناسلی جنسی مردان و رشد و بزرگ و كلفت شدن آن و لذت جنسی
 • نشانه‌های پاسخ جنسی و ارضا شدن و به ارگاسم رسیدن یك زن بعد از یك آمیزش كامل
 • زنان باید به ارگاسم رسیدن را یاد بگیرند
 • ده ژست آسان برای خوشحال نمودن همسر
 • پسر می‌خواهید یا دختر؟
 • چه میزان رابطه زناشویی طبیعی است؟
 • ازدواج خانم های زیبا با مردهای بدقیافه
 • عشق و عاشقی های دوران نامزدی
 • آناتومی و عكس دستگاه تناسلی زنان و دختران - كلیتوریس، لب‌ها، پرده بكارت، واژن یا مهبل و ... + عكس
 • وقتی دختران زرنگ در دوستی با پسرها به كام روابط جنسی كامل كشیده می‌شوند
 • سرنوشت یک زن تا چه حد به سینه های بزرگ و یا کوچک او ربط دارد ؟
 • روش استفاده از كاندوم مردانه برای جلوگیری از حاملگی
 • روش استفاده از كاندوم زنانه برای جلوگیری از حاملگی
 • ایران: ركورد عكس زایمان طبیعی زنان و زایمان غیر طبیعی سزارین
 • چگونه حامله شوم ؟
 • مایع منی
 • دانستنیهای آمیزش جنسی زناشویی مردان و زنان
 • آمیزش مقعدی - آمیزش كردن با زن و دختر از پشت و باسن
 • شب زفاف - پاره كردن پرده دختر - آموزش آمیزش سالم
 • چگونه زنان میل جنسی‌شان را از دست می‌دهند؟
 • مختصری درباره یك آمیزش جنسی مطلوب
 • داستان دختر ایرانی و تجاوز و خودفروشی، داستان غم انگیز دختر فراری ایرانی
 • داستان دختر ایرانی و عروسی با مرد آمریكایی و شكنجه تجاوز
 • دوستی و عاشقی چندین ساله و چند رابطه جنسی و سرانجام قتل دختر
 • هنر گفتگو ابزار ارتباطی زوج ها
 • همسری در نقش مادر یا پدر - نقش سن در روابط زناشویی
 • همسرم از من به خاطر چاق بودنم، بدش می‌آید
 • هفت درد دل شوهرانه
 • هفت تیپ مردان مورد پسند خانوم ها
 • هفت باورغلط مردها درباره زنها
 • ناسازگاری در زندگی زناشویی
 • مردها چه زنی را همسر ایده‌آل می دانند؟
 • مردها به دنبال چه همسری هستند؟
 • مردان آزاردهنده واقعا مریخی‌اند
 • محبوب شدن برای شوهر
 • عوامل مهم در بقای زندگی زناشویی
 • عاملی مهم برای موفقیت زنان در عشق و زندگی
 • شوهرم به موفقیتهایم حسادت می‌کند!
 • شوهرتان را رمز گشایی کنید
 • شوهر من یک احمق است؟
 • شک همسرتان نسبت به خودتان را از بین ببرید!
 • شش علامت یک مرد ایده‌آل
 • شش خصوصیات مردان که خانمها خواهان تغییرشان هستند
 • شش اشتباه رایج بین اکثر زنان دنیا در ارتباط با مردان
 • زن داری به روش کاملا اصولی
 • روابط زناشویی ما با مشکل مواجه شده است
 • رموز شاد کردن خانم ها
 • رمز جذابیت و محبوبیت زن چیست؟
 • رفتارهایی که زنان می‌پسندند
 • راه‌های‌ استحکام روابط زناشویی
 • راه هایی استثنایی برای موفقیت خانم‌ها
 • ده ژست آسان برای خوشحال نمودن همسر
 • ده راز جاذبه که خانم ها می دانند ولی آقایون نه
 • ده برتری جالب زنان نسبت به مردان
 • دوازده راز زنانی که شوهرشان عاشق شان است
 • دوازده راز جالب که دخترها باید در مورد نامزدشان بدانند
 • دلایل مهمی که مردان شما را ترک می‌کنند
 • دردسرهای عشق یک‌طرفه
 • در محافل زنانه چه می‌گذرد؟
 • در ذهن مادر شوهرتان چه می گذرد؟
 • خانمها نیازمند چه جملاتی هستند؟
 • خانمها برای همسر خود جاذبه داشته باشید
 • حقایقی مردانه که خانم ها باید بدانند
 • حقایقی درباره زنان!
 • حسادت زناشویی در زندگی زناشویی
 • حرف هایی که نباید به زنان گفته شود
 • چند اصل برای حل مشلات روابط زناشویی
 • چگونه همسرتان را برای همیشه عاشق خود کنید؟
 • چگونه هدیه ای مناسب برای آقایان تهیه کنیم؟
 • چگونه شوهرتان را مجذوب خود کنید؟
 • چگونه زنی شجاع و ثروتمند باشیم؟
 • چگونه زندگی همسرمان را جهنم کنیم؟
 • چگونه توجه همسرمان را جلب کنیم؟
 • چگونه ارتباط احساسی برقرار کنیم؟
 • چقدر باید به حرف‌ همسرمان گوش دهیم؟
 • چطور با خانواده همسرتان کنار بیایید؟
 • چرا مردان همیشه در رویای یک زن زیبا هستند؟
 • چرا مردان زنان جوان را ترجیح می دهند؟
 • چرا مردان احساساتشان را ابراز نمی کنند؟
 • چرا عروس ها و مادر شوهرها به تفاهم نمی رسند؟
 • چرا شوهرتان با شما کم سخن می‌گوید؟
 • چرا شوهر از کف دختران می رود؟
 • چرا آقایون به خانمها نیازمندند؟
 • جنگ اول به از صلح آخر!
 • جمله ای که زنان 252 بار در هفته تکرار می کنند!
 • تازه عروس‌ها برای نزدیک کردن همسرشان به خانواده‌شان بخوانند
 • پیشگیری از مشاجرات خانمان سوز
 • پنج زنگ تفریح برای خانم ها
 • پنج روش واداشتن مردان برای بیان احساست درونی
 • پنج راه عاشق ماندن تا ابد
 • پنج دروغ‌ عمده‌ مردان‌ به‌ زنان‌
 • پنج افسانه مهلک در باره عشق
 • پنج اشتباه زنان که باعث تنها ماندن آنها می شود
 • بیست نکته طلایی همسر داری از سوی زنان
 • برترین خصلت های زنان چیست؟
 • بدترین عادت های خانم ها
 • باورهای منطقی در مورد انتخاب همسر
 • با شوهران کم حرف چه میشه کرد؟
 • با شوهران کم حرف چه میشه کرد؟
 • با دلایل دورغگویی زنان آشنا شوید
 • با این نکات رمزهای شوهرتان را باز کنید
 • با این مردان ازدواج نکنید
 • ای کاش زن زندگی ام این رازها را می دانست
 • اشتباهات رایج بانوان در یک زندگی مشترک
 • اشتباه در برقراری رابطه و راه حل 2 مسئله
 • اسرار موفقیت زنان شوهردار
 • استرس زیاد زنان و راه حل
 • ازدواج خانم های زیبا با مردهای بدقیافه
 • ازدواج با این مردان برای شما خطرناک است
 • آیا در چشم همسرتان یک زن ایده آل هستید؟
 • آنچه زن ها از شنیدن آنها بیزارند 2
 • آنچه زن ها از شنیدن آنها بیزارند
 • آنچه از تفاوتهای دنیای زنان با مردان نمی دانستید
 • آموزش لازم برای زن بودن
 • آقایون از ازدواج چه می خواهند؟
 • آدم های خوبی که زنان نباید با آنها ازدواج کنند
 • هشت خصیصه آقایون خانمها مخفیانه دوست میدارند
 • پنج راه برای راه یافتن به افکار مردان
 • با این هدیه ها همسرتان سرحال می شود
 • پنج جمله که هرگز نباید به مرد زندگیتان بگویید
 • خانمها چرا عشقتان شما را ترک میکند؟
 • همسر او باشید نه مادر او
 • این زنان مردان را از خود دور می کنند
 • این زنان مردان را از خود دور می کنند
 • هفت راز محبوب شدن در خانواده همسر
 • سلامت زناشویی در گرو چیست؟
 • همسرتان به شما شک دارد؟
 • هیچ زنی با این مرد ازدواج نمی کند
 • هشت رازی که زنها نمی خواهند مردها بدانند
 • ده راز درباره مردان
 • ده راز درباره مردان
 • هفت آرایشی که مردان از آن بیزارند
 • هشت رازی که زنها دوست ندارند مردها بدانند
 • سه نکته ای که هیچ گاه نباید به روی مردان آورد
 • چرا مردها باعث حسادت در زنان می شوند!
 • چگونه زنی فوق العاده باشیم؟
 • هفت اشتباه جبران ناپذیر خانم ها در اولین دیدار
 • همسران موفق چه می‌کنند؟
 • زنان، مردان با ظاهر مردانه را بیشتر می‌پسندند
 • چند نکته برای تازه دامادها!
 • چگونه یک مرد را عاشق خودتان کنید؟
 • تاثیر منفی الکل بر روابط همسران
 • تاریخ کاهش علاقه بعد از ازدواج ...
 • این سه رفتار زنان که مردان را آزار می دهد
 • آنچه مادران به دخترانشان نیاموخته اند
 • افرادی که بر زیبایی ظاهری همسر خود حساسیت دارند بخوانند
 • افرادی که بر زیبایی ظاهری همسر خود حساسیت دارند بخوانند
 • نحوه رفتار با همسر عصبانی
 • در زوج هایی که زن زیباتر از مرد است
 • خانم‌ها توجه کنند جیغ بزنید
 • همسرداری آیه الله بهجت چگونه بود؟
 • رفتارهایی از مردان که زنان می ‌پسندند
 • چاقی و بلوغ زودرس دختران و پسران و کوتاهی قد
 • آموزش روشهای ارتباط زناشویی همراه با عکس (شماره 10)
 • آموزش روشهای ارتباط زناشویی همراه با عکس (شماره 9)
 • آموزش روشهای ارتباط زناشویی همراه با عکس (شماره 8)
 • آموزش روشهای ارتباط زناشویی همراه با عکس (شماره 7)
 • آموزش روشهای ارتباط زناشویی همراه با عکس (شماره 6)
 • آموزش روشهای ارتباط زناشویی همراه با عکس (شماره 5)
 • آموزش روشهای ارتباط زناشویی همراه با عکس (شماره 4)
 • آموزش روشهای ارتباط زناشویی همراه با عکس (شماره 3)
 • آموزش روشهای ارتباط زناشویی همراه با عکس (شماره 2)
 • آموزش روشهای ارتباط زناشویی همراه با عکس (شماره 1)
 • پاسخ به سوالات پزشكی شما (سوالات پاسخ داده شده)
 • 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15
  سوال جدید

  آموزش جنسی - تعیین جنسیت جنین بعد از بارداری: انواع سونوگرافی برای تعیین جنسیت جنین مطالب اخیر مطلب تعیین جنسیت جنین بعد از بارداری: تعیین جنسیت جنین به روش سنتی ابن سینا ابوعلی تعیین جنسیت جنین بعد از بارداری: تشخیص جنسیت کودک به روشهای سنتی تعیین جنسیت جنین بعد از بارداری: انواع سونوگرافی برای تعیین جنسیت جنین تعیین جنسیت جنین بعد از بارداری: آموزش تعیین جنسیت جنین بچه با آزمایش خون تعیین جنسیت جنین قبل از بارداری : روش آی وی اف ivf چیست؟ روش انجام و هزینه تعیین جنسیت جنین قبل از بارداری: چگونگی انتخاب جنسیت کودک از طریق مواد غذایی تعیین جنسیت جنین قبل از بارداری: روش IUI (تزریق داخل رحمی) چیست و چگونه انجام میشود ؟ تعیین جنسیت جنین قبل از بارداری: تعیین جنسیت از نظر مزاج شناسی علت به وجود آمدن کیست تخمدان زنان و دختران و راه های درمان آن روش هایی برای بزرگ کردن سینه دختران و زنان بدون عمل جراحی آناتومی دستگاه تناسلی زنان و دختران بزرگ شدن حجم عضله باسن و ران پا،تعادل تجمع چربی بالا و پایین تنه تمرینات تقویت عضلات باسن و ران ورزشی چگونه باسن هایی بزرگ و برجسته داشته باشید آناتومی و شکل دستگاه تولید مثل و اندام جنسی زنان و دختران ورزش و روش های موثر برای بزرگ کردن باسن دختر و زن دختران و زنان + ع ك س انواع پرده بكارت دختران باكره زنان و خانم ها + عكس راههای ترک خود ارضایی بحث علمی درباره خودارضایی تماشای فیلم‌های مستهجن، مفید یا مضر؟ + یک آمار در آمریکا آناتومی دستگاه تناسلی مردانه + عكس 7 مایعی كه از مجرای آلت تناسلی مردانه خارج می‌شود شكل و اوصاف حوری بهشتی نقاط تحریک پذیری و آماده کردن زن آیا امکان ترمیم، شبیه سازی پرده بکارت وجود دارد ؟ اندازه آلت تناسلی جنسی مردان و رشد و بزرگ و كلفت شدن آن و لذت جنسی نشانه‌های پاسخ جنسی و ارضا شدن و به ارگاسم رسیدن یك زن بعد از یك آمیزش كامل زنان باید به ارگاسم رسیدن را یاد بگیرند ده ژست آسان برای خوشحال نمودن همسر لیست آخرین مطالب آموزش جنسی - تعیین جنسیت جنین بعد از بارداری: انواع سونوگرافی برای تعیین جنسیت جنین آرشیو مطالب هفته چهارم اسفند 1394 هفته چهارم اردیبهشت 1393 هفته سوم آذر 1392 هفته چهارم تیر 1391 هفته سوم تیر 1391 آموزش جنسی - تعیین جنسیت جنین بعد از بارداری: انواع سونوگرافی برای تعیین جنسیت جنین آموزش جنسی - تعیین جنسیت جنین بعد از بارداری: انواع سونوگرافی برای تعیین جنسیت جنین ابر برچسب ها عکس ع کس اندام تناسلی زنان عکس ع کس اندام تناسلی زن و دختر عکس برداشتن پرده بکارت دختر عکس ع کس اندام تناسلی دختر عکس ع کس اندام تناسلی زن عکس ع کس اندام تناسلی دختران عکس ع کس اندام تناسلی زنان و دختران عکس ع کس دستگاه تناسلی زن و دختر آموزش جنسی - تعیین جنسیت جنین بعد از بارداری: انواع سونوگرافی برای تعیین جنسیت جنین
  چسب لاغری اسلیم پچ با ضمانت 3 تا 12 كیلوگرم لاغری در ماه آموزش زناشویی پد دفع سموم بدن تقویت حافظه
  شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic